Jeśli chcecie kupić tablet u najstarszego w Polsce partnera Wacoma,

który gwarantuje Wam, pomoc, porady i polską gwarancję, wystarczy kliknąć przycisk.

Kilkanaście lat sprzedaży i używania tabletów Wacom, a także słuchania rożnych opinii na temat tabletu i dziecka skłoniło mnie do napisania tego artykułu.

  1. Czemu warto kupić tablet dziecku?

Oczywiście, że tak. Powodów jest co najmniej kilka. Oczywiście, że tak. Powodów jest co najmniej kilka.

 • Pierwszym jest jego zdrowie, a konkretnie choroba związana z używaniem myszki czyli RSI. A co to jest?

“Główną przyczyną schorzenia RSI jest niewłaściwe ułożenie rąk w pracy na klawiaturze i z myszą. Przyjmuje się, że objawy RSI można zidentyfikować u co czwartego użytkownika komputera. 6-godzinna intensywna praca z myszą lub klawiaturą odpowiada obciążeniu nóg piechura po pokonaniu 40– kilometrowego dystansu.”

Praca, przy użyciu piórka i tabletu, nie wywołuje tego typu objawów.

femal wrist Injury isolated on white background

 • Drugim, jest rozwijanie jego zdolności plastycznych, tablet i dedykowane do rysunku programy, pozwalają dziecku na nieograniczone eksperymenty. Łączenie fotek z rysunkiem, kolorowanie i długo by wymyślać… Praca z tabletem pozwala tez na łatwe “wspomaganie” się np. podłożona w celu obrysowania konturów fotką. Co więcej, opcja “cofnij” pozwoli dziecku uratować rysunek “zepsuty” złym ruchem np. pędzla, co nie zniechęci go do dalszego działania. Co więcej, w ciągu sekundy, można, przejść z rysowania ołówkiem , do farb olejnych, sprayów, czy innych narzędzi, które normalnie wymagają dłuższej chwili przygotowania.

dziecko

 • Trzeci, mniej może istotny dla dziecka 🙂 , ale za to bardzo mocno dla jego rodzica. Tablet powoduje większy porządek w pokoju, po pierwsze jako mechanizm “zachęcający” do jego utrzymywania ( tablet jako nagroda, za porządek). Do tego np. malowanie farbami w przypadku tabletu nie powoduje częstej normalnie konieczności czyszczenia ścian, biurka podłogi, czy prania dywanu 🙂

dziecko1

 • Czwarty, to też zdrowie, a mianowicie, tablet w przeciwieństwie do malowania farbami, sprayami itp. nie powoduje, żadnych złych reakcji organizmu, które np. w przypadku sprayów, na pewno nie są zdrowe dla dziecka.

dziecko2

2. Jaki tablet kupić?

I tu pojawi się sporo kolejnych pytań i wątpliwości, postaramy się rozwiać przynajmniej kilka z nich.

 • Gdzie kupić?

Najlepiej u autoryzowanego partnera Wacoma, takiego jak np. Transit.pl, bo tam dostaniemy polską gwarancję, realizowana przez polski serwis Wacoma, do tego bez problemu fakturę lub rachunek (podstawa gwarancji).

Ale co najważniejsze tam też, na pewno możecie liczyć na pomoc tak przed jak i po sprzedaży. W takim miejscu sprzedawcy wiedzą co sprzedają i nie boją się pytań ?

 • Do czego będzie używany tablet?

Po pierwsze warto jest wiedzieć, co szczęśliwy obdarowany będzie robić przy pomocy tabletu. Czy to tablet dla młodego początkującego artysty, czy też dojrzalszego “fotografa rodzinnego”, a może młodego studenta rysunku?

W przypadku młodego dziecka, na pewno najlepszym rozwiązaniem jest mały tablet formatu Small z serii Intuos 2015, podobnie rzecz ma się z wielbicielami obróbki zdjęć. Odpowiednio tylko do zainteresowań wybieramy wersję z dedykowanym do danej formy softem. Np. model Art – wielbiciele rysowania, Manga – dla kochających Mangę, Photo dla wielbicieli retuszu i obróbki zdjęć…

W przypadku studenta rysunku, warto zainwestować w tablety z serii Intuos Pro, dające dużo większą precyzję rysowania i komfort pracy.

 • Ile trzeba wydać na tablet?

Intuos Family Tablets

Rodzina tańszych lecz i tak dających duże możliwości pracy to tablety Wacom Intuos które oferują wiele modeli dla użytkowników na każdym poziomie i z małym budżetem. Intuos reprezentuje linię entry-level tabletu Wacom. To doskonały wybór dla tych, którzy zaczynają z rysunkiem, szkicowaniem i cyfrową edycją zdjęć. Intuos jest w dwóch rozmiarach (małym-Small i średnim-Medium) i oferuje 1024 poziomy czułości na nacisk.
intuos_pro-pth_family_rgb_lowres
Tablet Intuos Pro jest najlepszym wyborem dla twórczych profesjonalistów. Jest oferowany w trzech różnych rozmiarach (S, M, L), z których każdy oferuje 2048 poziomów nacisku.

cintiq-family
Linia Cintiq oferuje modele o wielkości ekranu 13, 22 i 24 cale z ekranem o wysokiej rozdzielczości, z 2048 poziomami czułości nacisku, każdy z różną konfiguracją ExpressKey i dodatkowej funkcji ekranu dotykowego.

Najbardziej intuicyjna wersja tabletu, ale też i niestety znacznie mocniej drenująca portfel, choć na pewno warta grzechu 🙂

Jeśli chcecie kupić tablet u najstarszego w Polsce partnera Wacoma,

który gwarantuje Wam, pomoc, porady i polską gwarancję, wystarczy kliknąć przycisk.

3. Jaki program dla dziecka, fotografa, studenta rysunku?

Kolejny temat zawierający wiele mitów i uprzedzeń, trochę przypominający dyskusję o wyższości świąt Wielkanocnych, nad świętami Bożego Narodzenia, czy też blondynka, brunetka czy ruda? 🙂

Prawda jest prosta i oczywista:

 • Jeśli to dziecko, to ważne by program był prosty, intuicyjny w obsłudze z dobrze skonstruowanym interfejsem obsługowym, pod kątem użycia piórka i tabletu. Do takich programów należą np. Art Rage (sprzedawany w tabletach Intuos Draw), Painter Essentials (tablety Art) a takze coraz bardziej lubiany nie tylko przez dzieci darmowy program Sketchbook. Warto założyć sobie u nich konto poprzez program aktywuje to kilka fajnych dodatków w tym warstwy…
 • Miłośnik Mangi, wybór jasny i oczywisty – tablet Manga z softem dedykowanym Mandze…
 • Fotografia, tutaj temat jest mocno rozbudowany począwszy od najdroższej wersji jaka jest Photoshop firmy Adobe, na pewno dobry lecz nie dla małego dziecka. W przypadku dziecka lepiej sprawdzi się jego wersja Elements. Mogą to być również programy Corela np. Photopaint, lub też wiele fajnych programów darmowych.

8-31-13-Perry-Chen-animation-demo-nice-1024x768

Jeśli ten artykuł, nie rozwiał wszystkich Waszych wątpliwości,

zapraszamy do kontaktu z nami drogą:

mailową sklep@transit.pl ,

lub przez nasz czat (na dole strony po prawej),

albo telefonicznie 224083301.

3 komentarzy
 1. monia
  monia says:

  Teraz dzieci łapią takie rzeczy w lot – moim zdaniem kilka stówek na takiego nawet wacoma draw z me robi robotę. A dziecko pewnie bardziej się wkręci niż w zwykłe rysowanie.

  Odpowiedz
 2. Natalia
  Natalia says:

  Chciałabym prosić o pomoc. Mam problem z tabletem Wacom Intuos Draw.
  Dostałam go na święta, rok/2 lata temu. Wszystko było dobrze, działał poprawnie i dobrze mi się z niego korzystało. Od dłuższego czasu, gdy włączam komputer wyskakuje mi informacja, że jest problem ze sterownikami. Przez to, gdy rysuje rysikiem nacisk jest dokładnie taki sam, jak gdybym rysowała myszką. Bardzo to utrudnia pracę i niestety zniechęciło mnie to do rysowania.
  Myślę, że jest to wina tego, że tablet spadł ok. 2 razy. Próbowaliśmy już to naprawić, reinstalując sterowniki ale nie zadziałało. Mój brak również wyprawiał tam cuda na kiju, ale efektów nie ma żadnych.
  Czy rzeczywiście jest to wina tego, że tablet spadł?

  Odpowiedz
  • maciej
   maciej says:

   Jeśli pojawia się komunikat o problemie ze sterownikiem to stawiałbym na to, trzeba go odinstalować (jesli to windows jakimś programem, no. totaluninstal) , zrestartować komputer i wtedy od nowa zainstalować sterownik. Normalne odinstalowanie, często nic nie zmienia.

   Odpowiedz

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.