Szukasz tabletu Wacoma? Pamiętaj tylko u certyfikowanego partnera możesz go najpierw przetestować, a po zakupie liczyć na pomoc!!! Najstarszy certyfikowany partner Wacoma w Polsce zaprasza…

Wacom kilka dni temu ogłosił, iż od stycznia 2018 roku planuje sprzedaż dwóch nowych modeli z serii Cintiq, teraz pewnie będą nazwane Cintiq Pro.

Będą to model 24″ zastępujący bardzo juz stary model 22HD i model 32″ zastępujący bardzo dobrze przyjęty model 27UHD.

Oba nowe modele będą miały rozdzielczość 4K.

Co przypuszczamy lub wiemy:

  1. Design może być podobny do znanego nam z modeli 16 i 27, pomysł z szyba kryjącą całą powierzchnię tabletu okazał się strzałem w 10-tkę, także wątpię by Wacom z niego zrezygnował.
  2. Zapewne gniazda na samym tablecie to będzie już nie USB zwykłe , tylko USB-C.
  3. Na pewno –  rozdzielczość 4K i na pewno jak najlepszej jakości matryca.
  4. Na pewno – Piórko Pro Pen 2.
  5. Touch jako standard, czy jednak dwa modele touch i pen, ten drugi oczywiście tańszy, tu nie wiemy obie opcje maja sens. Pierwsza to mniejsze koszty produkcji (jeden model), druga pozwala na zakup za mniejsza kwotę, osobom dla których touch nie jest tak istotny, lub które po prostu maja ograniczone fundusze.
  6. Oddzielnie sprzedawana podstawa, ta forma sprzedaży się sprawdziła i znów pozwoliła na większy wybór klientom, jak również przy ograniczonych funduszach na zakup tabletu a dokupienie podstawy później. Tym bardziej, że ze względu na coraz mniejszą masę produktu, niektórzy użytkownicy preferują mocowanie tabletu na wychylnym ramieniu mocowanym do biurka.

Co nam się marzy:

  1. Nowy Wacom-Link obsługujący 4K nie tylko przez USB, ale i gniazda minidisplayport lub HDMI.
  2. Postawa, która pozwoliłaby na obrót tabletu do pionu, dając możliwość zupełnie nowych doznań w pracy, porównywalnych do pracy z dużym płótnem na sztaludze, ideałem byłaby taka mająca właściwości ErgoStandu + Pivot, ale uczciwie powiem, że na razie sam nie wiem ja można by to zrobić, ale marzymy 🙂
  3. Gdyby zostawała stara podstawa ErgoStand, dorobienie w niej opcji blokowania bocznych ramion pod różnym kątem ( w tej chwili mamy dwa położenia, pion i luz).
  4. Bezprzewodowe połączenie tabletu z komputerem, w przypadku samego tabletu to żaden problem, zwykłe tablety Wacoma, pracują tak od lat, w przypadku przekazu obrazu, obawiam się, że niestety jeszcze znane nam oficjalnie technologie miałyby z tym problem i byłyby mocno obciążające portfel, ale marzymy…

A o czym Wy marzycie, jako nowe opcje w takim tablecie? Piszcie, postaramy się przekazać to Wacomowi i kto wie…

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.