Jeśli chcesz kupić ten lub inny produkt firmy Wacom, zapraszamy do certyfikowanego partnera Wacoma, my nie boimy się pytań

Welcome Stranger! This is an example Text for your fantastic Promo Box! Feel Free to delete it and replace it with your own fancy Message!

Długo na nie czekaliśmy ale wreszcie są 🙂

Dwa nowe Cintiqi “mniejszy” czyli tylko 24″ i większy brat czyli 32″. Oba oczywiście w rozdzielczości 4K a gdy dodamy do tego 1,07 mld kolorów (10 bit) i 99% skali Adobe RGB, to czy jest jeszcze coś czego można chcieć?

Do tego oba w sprawdzonych obudowach, które zastosowano już w 13,16 i 27″ modelach.

Oba też działają niesamowicie i bardzo płynnie bo przecież na pokładzie jest Pro Pen 2.

Tablet wyposażony jest w wejście sygnału w standardzie Displayport i HDMI, także w zasadzie nie ma komputera z którym byśmy nie dali rady go podłączyć bezpośrednio lub przez przejściówkę. Oczywiście trzeba pamiętać, że by wyświetlał obraz w 4K, karta graficzna musi umieć taki obraz wygenerować 🙂

Co więcej w przeciwieństwie do młodszych braci z serii pro maja nie tylko gniazda USB-C ale i USB w normalnym rozmiarze, także wreszcie nie trzeba mieć w kieszeni przejściówek 🙂

Kilka najważniejszych cech:

 • Pióro Pro Pen 2 w zestawie
 • Ekrany o rozdzielczości klasy premium wynoszącej 4K, o jakości kolorów światowej klasy do 99% skali barw Adobe RGB.
 • Gesty wielodotykowe*, klawiatura wyświetlana na ekranie, menu okrągłe i pilot ExpressKey™ zapewniają bardziej intuicyjną obsługę.
 • Wbudowane nóżki pozwalają na podniesienie nachylenia ekranu Wacom Cintiq Pro z 5° do 20°.
 • Zamień swój ekran Cintiq Pro 24 lub 32 w mocny, niezależny komputer piórkowy do tworzenia za pomocą modułu komputerowego dla kreatywnych Wacom Cintiq Pro Engine.
 • Opcjonalna ergonomiczna podstawa Wacom pozwala na podnoszenie, nachylanie i obracanie ekranem Cintiq Pro, aby umożliwić Ci znalezienie najbardziej naturalnej pozycji do pracy.
 • Zgodność z komputerami Mac i z systemem Windows.

* W przypadku modeli dotykowych

By zakończyć krótki opis kilka danych technicznych:

I pewnie normalnie byłby to koniec krótkiej prezentacji nowych produktów, gdyby nie jak mawiał niejaki Stefan Jobs – taki mały naprawdę malutki “one more thing”

Choć powiem tak, może wymiarem nie jest zbyt duży, do tego gdy zamocuje się go w specjalnym slocie, staje się praktycznie niewidoczny, ale za to jego najmocniejsza wersja spowodowała, że po 9h ostrego testowania, po zapuszczeniu aktywnego pędzla o wymiarze “tylko” 1000px Wojtek zaczął tańczyć przy nim i śpiewać “muszę go mieć”.

No dobra, koniec tajemnic mowa o nowym komputerze przystosowanym do pracy z Cintiqiem 24 i 32 (nie jest oficjalnie samodzielny). Wacom nazwał go bardzo ładnie bo Wacom Cintiq Pro Engine. Nazwa ta idealnie oddaje jego charakter i wygląd, po wpięciu w port z tyłu tabletu, praktycznie znika, stając się szalonym silnikiem dla tego tabletu… Zamienia się w tabletowy odpowiednik prawdziwego “Muscle car “.  Jego młodszy brat, też nie należy do słabeuszy, w zasadzie poza małym downsizingiem i zmianie silnika na japońskie turbo 🙂 i tak nadal powoduje dreszczyk na plecach.

Do tego obie konfiguracje obsługują efekty rzeczywistości wirtualnej (VR) do tworzenia i oglądania treści VR**.

Trochę danych a proszę:

Generalnie po kilku dniach testów, nadal jesteśmy pod bardzo dużym wrażeniem, związanym z jakością obrazu i mocą engina, który praktycznie w użytkowych zakresach narzędzi nie dał się zamulić, tylko pracował w 100% płynnie.

Oczywiście jak to u nas za chwilkę umieścimy bardziej rozbudowany test tego modelu i gdy tylko trafi do nas model 32″ również i jego 🙂

A co do cen to może nie są one takie jak produktów z Biedronki, ale i produkty te nie są przeznaczone dla “grafików” zaopatrujących się tam w sprzęt komputerowy.

Orientacyjne ceny w EU (polskie podamy gdy zostana ogłoszone)

 1. Cintiq 24 Pen – 9.098,- brutto
 2. Cintiq 24 Pen&touch – 2.699,90 EU
 3. Wacom pro Engine Xenon – 3.549,90 EU
 4. Wacom Pro Engine i5 – 2.699,90
2 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.