Dzięki presji ze strony rówieśników osiem lat temu kupiłem tablet Wacom Intuos Pro. Garstka fotografów i retuszerów, których podziwiam, używała tabletów do edycji zdjęć i byłem na tyle zaintrygowany, aby nacisnąć przycisk zakupu w sklepie internetowym.

Tablet przybył dwa dni później, ale w ciągu 24 godzin użytkowania został spakowany i odesłany do sklepu.

Co się stało? Próbowałem go kochać, ale edytowanie było szybsze, gdy korzystałem z myszy. Ledwo dałem mu szansę.

Przez rok lub dłużej miałem wątpliwości, czy podjąłem właściwą decyzję, aby go zwrócić, więc postanowiłem spróbować ponownie i kupić go ponownie.

Tym razem poprosiłem moją żonę o ukrycie mojej myszy, co zmusiło mnie do wyłącznego używania tabletu.

Zajęło mi mniej więcej tydzień, żeby to zrozumieć.

Od tamtej pory używam go codziennie.

Nie ma wątpliwości, że teraz pracuję wydajniej i dokładniej za pomocą tabletu Wacom Intuos Pro. Oto dlaczego.

To więcej niż tablet rysunkowy. O wiele więcej.

Jednym wielkim błędem, jaki zrobiłem przed użyciem tabletu do poprawiania zdjęć, było to, że wydawało mi się, że muszę rysować, aby korzystać z tabletu.

Z pewnością tak nie jest. Nie jestem artystą rysunkowym i używam tabletu do wielu nieplanowanych zadań i mogę to zrobić szybciej.

Oto niektóre z wielu zalet:

  • Szybki retusz Proste czyszczenie skóry, pomijanie i nagrywanie, separacja częstotliwości i inne czynności związane z edycją zdjęć.
  • Retuszowanie za pomocą pióra zamiast gładzika lub myszy jest szybsze i dokładniejsze.
  • Szybkość pracy. Gdy zaczniesz korzystać z pióra i tabletu (co nie powinno zająć więcej niż tydzień lub dwa), zauważysz dużą poprawę szybkości pracy.
  • Większa dokładność. Dokonując wyborów za pomocą narzędzia do korekcji i narzędzi do selekcji, będziesz znacznie bardziej precyzyjny.
  • Mniej wysiłku. Przekonasz się, że znacznie szybciej można bez wysiłku poruszać piórem, niż przesuwając mysz w tę i z powrotem lub przesuwając w dół gładzika, próbując jednocześnie przesunąć palec.

Możesz nie wiedzieć, że potrzebujesz tabletu, ale …

Prawda jest taka, że ​​trudno jest wyjaśnić, jak przydatny jest tablet. Jest to jedna z tych rzeczy, gdzie osoba, która wdroży ją w swojej przestrzeni roboczej, uświadamia sobie, że „Aha! Tego mi brakowało. Im wydajniejszy i łatwiejszy jest przepływ pracy, tym szybsze i lepsze wyniki.
Robię warsztaty przez cały rok w miastach na całym świecie. Pisząc to, wracam z Indii, gdzie uczyłem fotografów o moim procesie. Podczas warsztatów około 25% fotografów używało tabletów. Kiedy chodziłem po pokoju, aby odpowiadając na pytania, a korzystałem z konfiguracji uczestnika, który nie zawierał tabletu, czułem, że kuleje bez pióra.

Nie można postawić ceny na wydajność

Kiedy przedstawiam zalecenia dotyczące przeciętnego tabletu Wacom Intuos Pro, ludzie mówią „to jest drogie”. Prawda. Ale brakuje Ci terminów, ponieważ Twój przepływ pracy jest zbyt wolny lub nie tworzysz najlepszej możliwej pracy, ponieważ nie masz odpowiednich narzędzi.

Ostatnia myśl w mojej ewolucji tabletu. Mogę edytować bez dobrego stołu, dobrego krzesła, klawiatury lub systemu nagłośnieniowego (zaufaj mi, wiele z tego robię na lotniskach).

Wiesz co? Nie mogę edytować bez tabletu rysunkowego.

O Dani Diamond

Dani Diamond to fotograf z Wschodniego Wybrzeża, którego zapierające dech w piersiach portrety i styl podpisu przejęły wszystkie formy mediów społecznościowych, od Facebooka po Fstoppers.

Sprzętem Dani jest Nikon D850 i jego ulubiony obiektyw do 85 1,4 g. Używa 85, aby być blisko obiektu, ale także ponieważ pozwala na dobrą kompresję i rozmycie. „Rozmycie” sprawiło, że Dani zainteresował się przede wszystkim portretami, a jego ciekawość doprowadziła go do odkrycia, w jaki sposób mógłby to zrobić. Reszta tkwi w szczegółach, a kiedy Dani zanurzył się w świat fotografii, stworzył nową ścieżkę.

Proces tworzenia tych ekscytujących zdjęć zawiera coś, czego potrzebuje każdy artysta. Stacja robocza Dani jest jak żadna inna, wyposażona w tablet Wacom Intuos Pro, Palette Gear i dźwięk przestrzenny, dzięki czemu Dani może pracować w harmonii podczas retuszu. Stworzył grupę na Facebooku Epic Remixes for Retouching, gdzie inni fotografowie i wydawcy dzielą się swoją pracą i dzielą się sekretami retuszu.

Dani wierzy, że nie musisz być utalentowany, aby odnieść sukces, ale musisz być ambitny. Ma nadzieję kontynuować karierę w modzie i portretach do końca życia.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.