Simon Stålenhag to artysta mieszkający na wsi poza Sztokholmem, w Szwecji. Pracował przy wielu projektach, od filmów, reklam i okładek książek po reżyserię sztuki i koncepcje gier wideo.

Urodzony w 1984 roku Simon jest cenionym na całym świecie autorem, projektantem i artystą książek artystycznych Tales from the Loop (2015), Things from the Flood (2016) i The Electric State (2017).

Bardzo pomysłowe obrazy Stålenhaga i opowieści przedstawiające iluzoryczne zjawiska science-fiction w przyziemnych, hiperrealistycznych krajobrazach sprawiły, że Stålenhag stał się jednym z najbardziej poszukiwanych na świecie.

Tales from the Loop został uznany przez The Guardian za jeden z „10 Best Dystopias” w towarzystwie takich dzieł, jak The Trial Franza Kafki i Gattaca Andrew Niccola.

Wyjątkowe i filmowe obrazy retro-futurystyczne Stålenhaga przyniosły mu światową bazę fanów. Książka o sztuce The Electric State zostanie przekształcona w duży film, a Amazon Prime zamówił pełny sezon programu telewizyjnego opartego na książce Tales from the Loop.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.