Autor: Anna Aspnes

17-letnia kariera w dziedzinie artyzmu cyfrowego, prawie tyle samo lat korzystania z tabletu Wacom, nie tylko zwiększyła moje doświadczenie twórcze, ale również wygenerowała kilka niespodzianek.

Wiele tabletów i piór zdobiło moje miejsce pracy przez lata, od mniejszych „tanich” modeli, po większe, droższe wersje. Zwykle ma to uzasadnienie, że im większe, będzie urządzenie tym lepsze.

Moje osobiste doświadczenia całkowicie obaliły jednak to błędne przekonanie i popierają pogląd, że rozmiar NIE ma znaczenia w przypadku tabletów Wacom.

Większy nie zawsze jest lepszy

Większy odnosi się do zajmowanej przestrzeni, złożoności i kosztów.

  • Rozmiar odpowiada ilości fizycznej przestrzeni zajmowanej przez tablet w twoim środowisku, pozostawiając mniej miejsca na wszystko, co musisz mieć. Może to być filiżanka kawy, która ułatwi Ci wejście do „strefy”, inspirujące podpowiedzi lub inne narzędzia.
  • Mniejszy tablet może pomóc w zminimalizowaniu bałaganu na biurku, co z kolei uwolni twoje zdolności umysłowe dla większej pomysłowości i kreatywności w twoim rzemiośle. Tryb „kreatywnego chaosu” może nie działać dla wszystkich.
  • Większy jest często związany ze złożonością i wydatkami pieniężnymi. Kiedy płacisz więcej, zazwyczaj dostajesz więcej za swoją inwestycję. Możesz nie potrzebować wszystkich dołączonych funkcji, a dodatkowa złożoność może Cię kosztować cenny czas. Kuszenie przez dodatkowe „dzwonki i gwizdki” może również prowadzić do bardziej stromej krzywej uczenia się i zwiększonego rozproszenia uwagi.

Kreatywność w ruchu

Świat stał się mniejszy, ponieważ coraz więcej osób podróżuje na większe odległości bardziej regularnie.

  • Niezależnie od tego, czy podróżujesz do innego kraju, czy do lokalnej kawiarni, jesteś prawdopodobnie w ruchu o wiele więcej niż twoi dziadkowie w swoim pokoleniu. Rozmiar ma znaczenie z punktu widzenia przenośności przedmiotów, które chcesz zabrać ze sobą w podróże zarówno w pobliżu, jak i daleko.
  • Mniejsze urządzenia i narzędzia pozwalają zabrać ze sobą więcej, zapewniają większy wybór i opcje w tworzeniu w podróży. Różnią się łatwością manewrowania od dużego i ciężkiego tabletu.
  • Łatwiej i atrakcyjniej jest wsunąć mały płaski tablet obok laptopa, niż zmagać się z dodatkowym dużym urządzeniem.

Niech technologia wspiera artyzm

Każde narzędzie używane przez artystę powinno być intuicyjne i poprawiać wrażenia twórcze.

  • Tablety Wacom oferują artystom cyfrowym większą precyzję, niż można to uzyskać za pomocą myszy, ale powinno to być również intuicyjne doświadczenie, które odzwierciedla proces śledzenia, znakowania i pracy.
  • Tablet może być mapowany do rozmiaru ekranu komputera, ale rozmiar tabletu odnosi się bezpośrednio do powierzchni, ręka artysty musi się poruszać, aby uzyskać pożądane rezultaty. Większy tablet ma większą powierzchnię, nad którą ręka może lub musi się poruszać. Może to również powodować bóle wynikające z nadmiernego ruchu.
  • Obszar mniejszego tabletu jest często bardziej odpowiedni i intuicyjny w przypadku pisania, rysowania lub tworzenia wycinków ze zdjęć, chyba że preferuje się oczywiście tworzenie ponadgabarytowych kompozycji.

Mniej znaczy więcej

Większe tablety mogą być bardziej ostentacyjnym wyborem ze wszystkimi błyszczącymi gadżetami, ale mniejsze tablety z łatwością obsługi, krótszą krzywą uczenia się i mniej inwazyjnym „śladem” zawsze będą moją preferencją.

Dlatego wybrałam nowy tablet Wacom Intuos Pro Small.

Moja zdolność śledzenia, wybierania, rysowania, wyodrębniania zdjęć i tworzenia w podróży staje się łatwiejsza bez utraty profesjonalnych funkcji, które zawsze są tak pomocne.

Dostaję najlepsze z obu światów.

Dodałam nowe piórko Wacom Pro Pen Slim, jest to Wacom Pro Pen 2 w cieńszej obudowie. Jest wyposażony w eleganckie etui, które zapewnia przenośność!

O Annie

Anna Aspnes projektuje DigitalART dla ludzi, którzy chcą tworzyć dynamiczną sztukę.

Spędziłam nieskończone godziny przy stoliku do kawy, by stworzyć magię za pomocą kredki w ręku.

Dzisiaj dzielę się tą samą magią przy innym stole, tworząc wyrafinowany współczesny DigitalART zaprojektowany do użytku przez Ciebie.

Oferuję elementy sztuki cyfrowej, opiekę mentorską i wsparcie edukacyjne dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w nowoczesnym tworzeniu DigitalART.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.