Tym razem mieliśmy przyjemność porozmawiać z bardzo cenionym artystą postaci, którym jest Henry Vargas.

Henry jest cyfrowym artystą 3D / artystą postaci. Zagłębmy się w jego świat poprzez wywiad, który przygotował dla Ciebie nasz zespół.

Cześć Henry, dzięki, że nas masz. Kochamy twoją pracę, opowiedz nam trochę o swoim rozwoju i studiach.

– Ukończyłem Digital Animation na Universidad Veritas w Kostaryce. W tym czasie poznałem aspekty projektowania i animacji 3D.

Pomogło mi to rozwinąć szereg umiejętności artystycznych, takich jak malowanie cyfrowe, modelowanie 3D, renderowanie, teksturowanie i animacja.

Odkąd skończyłem studia w Universidad Veritas, chciałem poprawić swoje umiejętności w modelowaniu 3D / rzeźbieniu 3D, ostatnio bardzo dużo rzeźbiłem w ZBrush, używając mojego Wacoma Cintiq Pro 16 ” mając jeden cel, chcę tworzyć postacie, stworzenia i światy, które przynoszą ludziom radość.

Jak to wyglądało zanurzenie w świecie 3D?

– Wcześniej zawsze miałem pasję do stylizowanej sztuki w mediach, pamiętam, kiedy byłem dzieckiem, kiedy pierwszy raz patrzyłem na animowany film 3D, coś się we mnie zmieniło, chciałem móc tworzyć postacie i tak opowiadać historie.
Wierzę, że media i kultura lat 90-tych inspirują moją pracę codziennie, dlatego ostatnio publikowałem wiele fanartów w moim Instagramie, zwłaszcza w Pokémonach.

Co możesz polecić innym początkującym artystom, którzy rozpoczynają swoje projekty?

– Uważam, że fanart to niesamowita forma sztuki, w której artysta może znaleźć radość, wykonując oryginalną sztukę z filmów, seriali telewizyjnych, gier i książek, które sprawiają, że chcemy zostać artystami.

Co Cię inspiruje?

– Japońska popkultura zawsze była ogromną inspiracją w mojej sztuce, zwłaszcza „kawaii”. Jednym z moich głównych celów jako artysty jest umiejętność tworzenia atrakcyjnych postaci, w których publiczność może niemal czuć empatię i uczucie, patrząc na nie, dlatego większość mojej sztuki można uznać za słodką lub kawaii.

Jaki jest sekret tworzenia rzeczy KAWAII?

– Moją tajemnicą w osiąganiu atrakcyjności jest praca z prostymi kształtami, aby stworzyć podstawę dla modelu 3D, a następnie po prostu bawić się proporcjami tych kształtów, aż uzyskasz dobrą sylwetkę z naciskiem na okrągłość modelu.

Co innego inspiruje twoją pracę?

Dorastałem kochając zabawki, które uważam za bardzo słodkie i potężne narzędzia do opowiadania historii, kiedy jesteś dzieckiem. Jako że byłem jedynakiem, zabawki pomogły mi rozwinąć moją kreatywność w formach, które uważam za niemożliwe w jakikolwiek inny sposób. Dlatego niektóre moje prace mają tę estetyczną estetykę, z jaką ludzie się zachowują, jest to wyjątkowy wygląd, który przyciąga ludzi ze wszystkich etapów życia.

Ok fajnie!
Opowiedz nam o swojej ulubionej muzyce: czego słuchasz podczas tworzenia?

Jestem starą duszą, jeśli chodzi o muzykę, uwielbiam słuchać przebojów lat 60-tych i 70-tych, ale zazwyczaj nie słucham muzyki, kiedy pracuję.

Z jakiegoś powodu muzyka zmienia mój nastrój i czasami zmienia kierunek moich kreatywnych przedsięwzięć, więc zazwyczaj słucham podcastów, kiedy pracuję. Mówiąc dokładniej, słucham podcastów komediowych, takich jak „Dynamic Banter”, „The Adventure Zone” i „My Brother, My Brother and Me”. Czuję się komfortowo, słysząc, jak ludzie mówią, lubię się śmiać, kiedy pracuję, co przynosi mi radość i mojej grafice.

Jak zarządzasz swoim procesem twórczym? 

Odkąd urodziłem się w Kostaryce, natura zawsze była ważnym czynnikiem w moim życiu, zawsze mnie otaczała i była stałym bodźcem mojej formacji artystycznej.

Czuję głęboki związek z naturą, polecam zaczynającym entuzjastom sztuki 3D, by poprawiali swoje umiejętności i poczuli się komfortowo by oparli swoją pracę na rzeczach, które lubią i przynoszą im szczęście.

Jakieś ostatnie komentarze dla naszych czytelników, Henry?

Jeśli znajdziesz przeszkodę, to dobrze, pokonując ją sporo się nauczysz, ale nigdy nie przestawaj robić swojej sztuki z radością.
W końcu radość pokaże się w twojej pracy i zostanie przekazana do tego, co widać w swojej sztuce.

Dziękuję bardzo, Henry.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.