Jeremy C. Joseph to ekspert od digital inking, który koncentruje się na hiper-szczegółowych ilustracjach, w których dominują silne kobiety, mechaniczne stworzenia lub hybryda obu. Jest zarówno artystą analogowym, jak i cyfrowym, więc podstawowe techniki atramentowe, których nauczysz się z tego filmu, mogą być stosowane zarówno cyfrowo, jak i tradycyjnie.

Jeremy stał się znany,  głównie za pośrednictwem Instagramu, gdzie publikuje swoje prace, transmisje na żywo i timelapsy. Miał też szczęście, że został poparty przez Pentela i Copica.

W tym filmie Jeremy prezentuje niektóre podstawowe zasady digital inking za pomocą G-pen z CLIP STUDIO PAINT i Wacom Cintiq 16 oraz demonstruje ćwiczenia i techniki budowania w celu rozwijania własnych umiejętności.

W drugiej części tego filmu Jeremy przedstawia kilka osobistych spostrzeżeń na temat tego, jak tworzy swój unikalny styl szybkiego malowania na Wacom Cintiq 16.

Kilka porad Jeremy’ego:

Dobre rysowanie oznacza zwracanie uwagi na szerokość/wagę linii, wiedząc, kiedy należy użyć pogrubionego pociągnięcia a kiedy użyć lekkiego dotyku pióra. Różne rodzaje stylów malowania prowadzą do różnych efektów. Cienka, linia może nadać czysty sterylny wygląd, a ciężkie linie z dużą różnorodnością mogą stworzyć odważny, organiczny i emocjonalny element. Jak chcesz wymieszaj je obie!

To samo dotyczy kreskowania, które służy do cieniowania obszaru, tworzenia tekstury i dodawania poczucia objętości i „wymiarowości”. Często używam odważnych próbek czerni, aby stworzyć kontrast między moimi szczegółami, aby dać oku miejscu do odpoczynku.

Używam też dużo kreskowania, aby symulować wartość i kształt. Prosty okrąg staje się wielowymiarową kulą, gdy zastosujesz proste cieniowanie po stronie przeciwnej do źródła światła.

Jak pewnie wiesz, wciąż jest wiele do powiedzenia na temat atramentu. Ale na razie nie mogę wywrzeć na tobie silnego wrażenia, jak ważne jest kochanie tego, co robisz (atramentowanie lub cokolwiek innego związane z sztuką) przede wszystkim dlatego, że twoje prace będą powstawały o wiele szybciej, niż wtedy gdy nie będzie Ci się to podobać. Czasem spróbuj na skróty lub unikaj robię poważnych rysunków lub „przebiegu atramentu”, jak to nazywam.

Nie bój się popełniać błędów i nie osądzaj siebie surowo, kiedy to robisz, ponieważ tak się wszyscy uczymy. Więc zacznij i zużyj trochę atramentu!

O Jeremy C Joseph i Inkshift
Jeremy C. Joseph to holenderski artysta-ilustrator mieszkający w Portland w stanie Oregon. Pan Joseph animował dla takich postaci jak Disney, Cartoon Network i ESPN.

Łącząc swoje 20-letnie doświadczenie z cyfrową ilustracją, z dziecięcą miłością do tradycyjnej ilustracji, teraz z radością sprawia, że ​​jego własne historie ożywają w niezwykle szczegółowym świecie pełnym biomechanicznych stworzeń, silnych kobiet i zwierząt.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.