Yes, I’m a Designer zaczął działać jako blog w 2010 roku uruchomiony przez Martina Perhiniaka, kiedy przeprowadził się do Londynu w Wielkiej Brytanii, aby pracować jako instruktor i grafik Adobe.

Zaczął dzielić się swoim doświadczeniem online, oprócz nauczania w klasach i pracy nad projektami graficznymi, UX i projektami ilustracyjnymi.

Od skromnego początku i kilku lojalnych fanów, blog  Yes, I’m a Designer zmienił się w znaną i uznaną markę oraz źródło wysokiej jakości treści edukacyjnych dla kreacji.

8 lat ciężkiej pracy wymagało stworzenia ponad 1000 samouczków wideo, ponad 30 kursów online i setek seminariów przeprowadzonych na całym świecie.

Projektant pracujący nad Wacom Intuos

Yes, I’m a Designer, szybko się rozwija od czasu, kiedy Martin postanowił skoncentrować się na swoich treściach edukacyjnych online w 2017 roku. W tym czasie wydał serię kursów internetowych o nazwie MasterClass dla aplikacji Adobe, takich jak Photoshop, Illustrator i InDesign i szybko stały się najlepiej sprzedającymi się materiałami w witrynach takich jak Udemy, z ponad 100 000 studentów zapisanych w ponad 200 krajach.

Największy wpływ na jego popularność jako instruktora można przypisać pamiętnej wiadomości e-mail od fana, który wziął udział w seminarium na żywo, które Martin przedstawił w Londynie pod tytułem Naucz się rysować w Adobe Illustrator CC.

Zapytał, czy jest nagranie tego wykładu i zasugerował, aby załadować go na YouTube.
Martin nie planował udostępnić tego filmu, ponieważ nagrał go tylko dla siebie, a z powodu niskiej jakości dźwięku niechętnie przesyłał go na swój kanał YouTube.

Po dalszej zachęcie ze strony swojego fana, w końcu postanowił wydać wideo, które natychmiast stało się popularne.

W ciągu kilku dni osiągnął 100 tys. Wyświetleń i zebrał już ponad 50 tys. polubień, 1500 komentarzy i 2 miliony wyświetleń:

To pokazuje, że dzielenie się pracą jest kluczowe, a czasem najmniej oczekiwany utwór przynosi największą frekwencję i uznanie.

Ciekawostka: Martin wykorzystał do tej prezentacji tablet Wacom Intuos Pro.

W 2017 r. zespół Martina zaczął się rozwijać, gdy oficjalnie dołączyła jego żona Shumi – również grafik i ilustrator, która od zawsze była wielkim wsparciem – wraz z absolwentką grafiki i Emily oraz edytorem wideo / pro skaterką Barnabas.

Ich niewielki, ale ambitny zespół postanowił podjąć szalone wyzwanie, aby codziennie publikować kreatywny samouczek na swoim kanale YouTube przez cały 2018 r.

Nazwali to serią 365 dni kreatywności, a oglądanie ich na kanale jest teraz kompletne i bezpłatne .

Był to ogromny projekt, w którym uczestniczyli wszyscy troje pracując nad nim przez większą część 2018 r.

Spójrz tutaj:

Zaangażowanie w projekty długoterminowe jest trudne, zwłaszcza w przypadku kreacji, ale mają one ogromny wpływ na pomyślne zakończenie. Weźmy na przykład Vasjena Katro, znanego również jako 365 plakatów Baugasm, lub koncepcję Jake’a Parkera Inktober.

Znajdź sobie cel, taki jak codzienne rysowanie postaci lub projektowanie plakatu i staraj się robić to przez dłuższy czas, na przykład miesiąc lub rok, a jeśli będziesz wystarczająco wytrwały, będziesz mógł czerpać korzyści z zainwestowanego czasu i wysiłku.

Projektant pracuje nad Wacom Intuos

Projektant pracujący na Intuos 4

Wszyscy w Yes, I’m a Designer codziennie korzystają z produktów Wacom co pomaga im produkować wysokiej jakości treści szkoleniowe zarówno do cotygodniowych filmów na YouTube, jak i do kursów online.

Martin zaczął używać tabletu Wacom Intuos, gdy studiował projektowanie produktu na uniwersytecie w 2004 roku i od tego czasu był właścicielem ponad 10 produktów Wacom, w tym 4 Cintiqów o różnych rozmiarach.

Obecnie jego konfiguracja obejmuje dwie stacje robocze. Ma Intuosa Pro podłączony do swojego iMaca Pro, gdzie głównie edytuje swoje kursy i pracuje nad projektami graficznymi, a także ma Cintiq 27QHD i Ergo Stand na biurku, gdzie pracuje nad ilustracjami i sztuką cyfrową.

Shumi i Emily codziennie używają różnych tabletów Intuos do projektowania i ilustracji. Shumi ma także dodatkową działalność o nazwie HerDesignWorld, w ramach której tworzy i sprzedaje ilustrowane karty, zeszyty i druki artystyczne zarówno w Internecie, jak i w sklepach.


Projektant pracuje nad starszymi urządzeniami Intuos 4

Martin i jego zespół aktywnie pracują także nad różnymi kreatywnymi projektami poza produkcją treści edukacyjnych, a niektórzy z ich ostatnich klientów to Viacom, Disney, Accenture, Toni & Guy, Ben & Jerry’s, Transport for London.

Zarówno w swoich projektach kreatywnych, jak i edukacyjnych używają kilku zasobów, aby pozostać inspiracją.

Wszyscy są wielkimi fanami Behance i oprócz tego, że organizują tam swoje portfolio, często je odwiedzają, aby znaleźć inspirujące projekty innych artystów i projektantów.

Codzienny kanał to też Yes I’m a Designer’s  na Instagramie lub na ich koncie Pinterest. Możesz tam także poczytać o innych artystach, których podziwiają lub z którymi współpracują na swoim blogu kreatywnym.

Książki takie jak Messy Middle autorstwa Scott Belsky (założyciel Behance), Creativity, Inc. autorstwa Ed Catmull (założyciel Pixar) oraz czasopisma takie jak Computer Arts i ImagineFX również pomagają zespołowi Yes I’m a Designer’s  być na bieżąco w sprawie zmian technologicznych i branżowych .


Martin przy swoim biurku

Ich zespół ma zróżnicowany gust muzyczny – od muzyki orkiestrowej i światowej po zespoły chłopięce z lat 90. i piosenki Bollywood. Możesz obserwować playlistę koncentracji Martina, której słucha w Spotify podczas pracy lub sprawdzić ich ulubione kreatywne podcasty Overtime and Design Break.

Zespół uwielbia także podróże, a jest ich całkiem sporo, ponieważ są często zapraszani na kreatywne konferencje. Ostatnio prowadzili warsztaty w Adobe MAX w Los Angeles, gdzie spotkali się również z innymi kreatywnymi YouTuberami, takimi jak Dansky i Chris Do i jego zespół Futur.

Po tym wydarzeniu wyruszyli w trzytygodniową podróż, obejmującą ponad 2000 mil z San Francisco do Albuquerque w Nowym Meksyku, i przeżyli wiele przygód, takich jak bliskie spotkanie z niedźwiedziem w Parku Narodowym Yosemite i wypadek związany z dronami w pobliżu Mount Whitney.

Na szczęście wszyscy bezpiecznie dotarli z powrotem do Bournemouth, Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się ich studio.


Projektant pracujący ze starszą wersją tabletu model Wacom Intuos 4

Yes, I’m a Designer planuje ciągłe doskonalenie swoich samouczków dla ponad 155 tysięcy subskrybentów na swoim kanale YouTube i rosnącej liczby członków, którzy uczestniczą w ekskluzywnych transmisjach na żywo, dając wgląd w wyzwania związane z pracą nad prawdziwymi projektami i projektami ilustracyjnymi . Pracują również nad nowymi kursami online, planując wypuszczać kurs co miesiąc w 2019 roku.

Obejrzyj więcej filmów na stronie Yes, I’m a Designer na YouTube.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.