Większość z nas kiedyś zaczęła rysować klasycznym sposobem, czyli: ołówkiem na papierze. Świetne dzieła, imponujące rzeczy.

W miarę starzenia się, wszystko wokół nas stawało się coraz bardziej cyfrowe i nadal tak jest. Musiał istnieć lepszy sposób na pokazanie naszej sztuki online, niż przesyłanie zdjęć lub skanów naszej sztuki.

Więc wielu z nas, podobnie jak Nadia Axel, przeszło na sztukę cyfrową, kupiło tablet graficzny i napotkało kilka problemów, prawda?

Nadia obecnie pracuje jako niezależna artystka i ilustratorka i zajmuje się opowiadaniem historii. Stając się artystką cyfrową, zdobyła dużą wiedzę i doświadczenie, którymi chce się podzielić z resztą z nas.

Oto 10 najważniejszych problemów lub błędów, które napotkała, przechodząc do sztuki cyfrowej. Niektórzy z nas już wiedzą, o czym ona mówi, niektórzy nadal mogą się od niej uczyć.

Wystarczy obejrzeć film na końcu lub po prostu przejrzeć podsumowanie jej 10 błędów w sztuce cyfrowej za pomocą zrzutów ekranu wideo w celu lepszej wizualizacji.

Nr 1: Nieużywanie tabletu rysunkowego

Jeden tablet graficzny nie jest taki jak drugi. Wybór odpowiedniego tabletu graficznego może nie być łatwy. Upewnij się, że ma czułość na nacisk i nie jest złej jakości – dzięki temu będziesz się dobrze bawić, pracując i robiąc postępy.

Kiedy Nadia zaczęła na przykład, kupiła sobie niedrogi tablet graficzny, ale wkrótce zmieniła go na tablet z serii Wacom Bamboo. Jeśli dzisiaj zaczniesz przygodę z cyfrową sztuką i potrzebujesz niedrogiego produktu Wacom, prawdopodobnie bardzo polubisz rodzinę Wacom Intuos.

Nr 2: Nieużywanie czułości nacisku

Dlaczego to takie ważne? Jeśli chcesz kontrolować ruchy i zmieniać efekty przy rysowaniu, kluczowa jest wrażliwość na nacisk. Dzięki niemu Twoje dzieło sztuki wydaje się bardziej dynamiczne, bardziej realne. Prawdopodobnie da się to osiągnąć również bez wrażliwości na nacisk, ale jak długo to zajmie?

Nr 3: Nadużywanie aerografu

Hej, wreszcie pędzel, dzięki któremu cieniowanie i wyróżnianie jest łatwe, prawda? Cóż, to podekscytowanie nie potrwa tak długo, jeśli nie wiesz, jak go właściwie używać. Przyjrzyj się bliżej wskazówkom Nadii, w jaki sposób nauczyła się używać aerografu.

Nr 4: Nadmierne mieszanie

Jako artyści większość z nas jest perfekcjonistami. Czasami, szczególnie na początku postępu w sztuce cyfrowej, kiedy chcemy tworzyć kontury twarzy lub cieni i ogólnie świateł, łączymy wiele. Jednak mieszając zbyt wiele, aby uzyskać idealne przejście kolorów, poświęcamy dużo kontrastu, którego potrzebuje również nasza grafika.

 

Nr 5: Używanie gradientów do zacienienia

Szybkie i łatwe narzędzie do nadania dynamiki cyfrowemu malowaniu. Ale poczekaj. Czy to raczej płaskie odwołanie, którego szukałeś? Dobrym pomysłem może być użycie go na początku, aby zobaczyć, jakich kolorów możesz użyć do cieniowania i być może tła, ale to od Ciebie zależy, czy przyniesiesz te niesamowite szczegóły do ​​dzieła sztuki.

Nr 6: Błędne użycie rozmazywania

Jeśli początkowo rysowałeś ołówkiem na papierze, być może użyłeś palca do mieszania pociągnięć, na przykład w celu płynniejszego cieniowania. Niektóre programy do rysowania oferują specjalną funkcję obejmującą tę technikę, niektóre lepiej niż inne, ale mogą nie działać tak, jak się spodziewamy. W filmie Nadia podaje kilka dobrych rad, jak możemy osiągnąć tę technikę cyfrowo.

Nr 7: Błędne zapisanie obrazu

To, że JPG jest najbardziej znanym formatem oglądanym online, nie oznacza, że jest najlepszą opcją do zapisania grafiki. Chodzi o to, że ze względu na problemy z czasem ładowania projektanci stron internetowych, administratorzy nie doceniają obrazów o dużych rozmiarach plików na swoich stronach internetowych. Bo ładują się dłużej. Jednak JPG jest stratnym sposobem, ponieważ kompresuje rozmiar, a tym samym pogarsza jakość i szczegółowość kompozycji. Zamiast tego użyj PNG.

Nr 8: Nieużywanie narzędzi cyfrowych

Istnieje kilka programów, w których możemy być artystami cyfrowymi. Nie wszystkie mają te same funkcje, ale bardzo ważne jest, aby poznać swój program tak dobrze, jak to możliwe, aby uzyskać z niego jak najwięcej. Gdy dopiero zaczynasz przechodzić do sztuki cyfrowej, koncepcja pracy z warstwami może być dla Ciebie nowa. Kiedy już się przyzwyczaisz, nie będziesz już chciał tego przegapić. Nadia wskazuje na wiele innych narzędzi, żałuje, że nie poznała wcześniej. Ale nigdy nie jest za późno na naukę, prawda?

Nr 9: Zbyt duże powiększenie / praca za mała

Wszyscy kochamy i jesteśmy zachwyceni szczegółami, prawda? Dlatego zwracamy dużą uwagę na właściwe uszczegółowienie naszych obrazów. Czasami jesteśmy przytłoczeni i inwestujemy dużo czasu i wysiłku, szczególnie w sztukę cyfrową, pracując z tabletem graficznym możemy dużo powiększyć i pracować nad szczegółami na poziomie mikroskopowym. Ale czy to się opłaci? Oczywiście wiesz, że są tam szczegóły, i to sprawia, że ​​jesteś zadowolony, może nawet dumny, ale widzowie mogą nawet nie zauważyć, gdy patrzysz na twoje dzieło w rzeczywistym rozmiarze pliku.

Nr 10: Myślenie, że pędzle czynią cuda

Gdy spojrzysz na inspirujące dzieła innych artystów, możesz pomyśleć: „Gdybym tylko wiedział, jakiego pędzla używają, mógłbym również tworzyć dzieła takie jak ten”. Cóż, prawda jest taka, bardziej chodzi o to, jak używamy pędzla, niż jakiego pędzla używamy. Oczywiście niektóre pędzle lepiej nadają określony wygląd niż inne, ale poznanie, jak jedne pędzle działają, aby uzyskać określony wygląd, a które nie jest częścią procesu zostania artystą cyfrowym. Wskazówka: Czułość na nacisk może pomóc.

Obejrzyj wideo Nadii na temat tych 10 błędów w sztuce cyfrowej

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jej 10 błędach w sztuce cyfrowej i jak ich uniknąć, po prostu obejrzyj poniższy film. To może być trochę długie, ale jest bardzo fajne.

A jeśli chcesz przetestować lub kupić tablet Wacoma zapraszamy do naszej Galerii Wacoma.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.