Krisztián Tejfel jest bardzo utalentowanym (cyfrowym) malarzem, który odkrywa ciemniejszą stronę życia.

Jego sposób na ukazanie negatywnych emocji z młodymi pięknymi kobietami lub w ich otoczeniu jest tak wyjątkowy i niezwykły, że jesteśmy podekscytowani za każdym razem, gdy patrzymy na jego prace.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nim?

Nasza znajomość z nim zaczęła się około 2 lat temu.

Zaciekawieni jego postępami po tych dwóch latach śledziliśmy go w mediach społecznościowych i na jego stronie internetowej.

W jego życiu zawodowym wiele się wydarzyło. Oprócz dłuższej listy publikacji, z których można być dumnym, zmienił także i rozszerzył swoje portfolio.

Na przykład zajął się także abstrakcyjnym akrylem i malarstwem akwarelowym – innym sposobem przekazywania emocji poprzez obrazy.

Wydaje się prawie, że te emocje należą nie tylko do młodej, pięknej kobiety, ale do wszystkich.

Przyjrzyj się bliżej jego abstrakcyjnym akrylem i akwarelom, które same decydują. Wyobraź sobie te obrazy w swoim salonie, czy nie mógłbyś na nie patrzeć godzinami znajdując wewnętrzny spokój?

Sztuka cyfrowa Krisztián Tejfel

Patrząc na jego dzieło z perspektywy czasu, wydaje się, że odnajduje wewnętrzny spokój malujący te abstrakcyjne dzieła sztuki.

Przynajmniej wygląda na to, że jego cyfrowe obrazy stały się nieco gładsze i bardziej do rzeczy.

Obrazy w tle, a także szczegóły, które nie są w centrum, wydają się mniej hałaśliwe, a szczegóły w ognisku wyglądają jeszcze bardziej realistycznie, nie sądzisz?

To po prostu pokazuje, jak ważne jest, aby artyści znaleźli dobrą równowagę, zainspirowali się i podążali za wewnętrznym dążeniem, czy też możemy to nazwać „muzą”.

Wszystko, co robimy jako artyści – jeśli jest to praca najemna lub tylko dla siebie, gdy bazgroimy lub szkicujemy, zapamiętujemy piękne chwile – pomaga nam uwolnić nasze umysły i stać się lepszym w tym, co robimy.

Zwłaszcza jako artyści uczymy się dużo, obserwując, jak inni artyści wykonują swoją magię. Przynajmniej większość z nas zaczyna w tym samym punkcie: na pustym tle.

Obejrzyj jego filmy poklatkowe

Bez względu na to, jaki styl wybieramy, najpierw szkicujemy go stale, dopóki nie będziemy wystarczająco szczęśliwi, aby dodać kolory, prawda?

Ale jeśli, podobnie jak Krisztián, zacząłeś jako malarz olejny, początkowo może być ci trudno zastosować kolory cyfrowo. Obserwowanie go podczas upływu czasu jest nie tylko czysto satysfakcjonujące – jest również bardzo pouczające, nie tylko dla byłych artystów malarstwa olejnego. Przyjrzyj się bliżej sposobowi, w jaki wydobywa szczegóły.

Patrząc, jak wykonuje swoją sztukę cyfrową, słuchając wzruszającej muzyki, która towarzyszy jego szybkiemu malowaniu, jeszcze bardziej rozumiesz emocjonalną kruchość, którą przenosi swoimi obrazami.

Każda emocja, którą przechwytuje, jest inna. Z pewnością odzwierciedla to także jego nastrój, jednak emocje napędzają dzieła artysty.

Z którym tabletem graficznym współpracuje Krisztián?

Najpierw chcemy pokazać wam więcej filmów o szybkim malowaniu Krisztiána. Spójrz na szczegóły, które zapamiętał i jak jego obrazy ewoluują od prostego, ale błyskotliwego szkicu do tych arcydzieł.

Potrzebuje doskonałego narzędzia, aby osiągnąć ten wynik z tak wysoką precyzją i jakością.

Jak większość profesjonalnych artystów, Krisztián przyzwyczaił się do używania Wacoma i trzyma się go, ze względu na jego dokładność, precyzję, jakość i trwałość.

Gdyby wielcy artyści, tacy jak Da Vinci, Rembrandt czy Picasso, żyli w cyfrowym malarstwie „tu i teraz”, z jakim urządzeniem prawdopodobnie by współpracowali?

Być może także użyliby Wacom Cintiq 22HD lub Wacom Cintiq Pro 24. Tak jak dzisiaj Krisztián.

A być może, uczyliby się z jego filmów o szybkiego malowania, którym jesteśmy bardzo podekscytowani.

Z jakich pędzli korzysta Krisztián?

Jak wiecie, nie chodzi tylko o pędzle. Ale jeśli naprawdę uważasz, że brakuje ci pędzli, aby osiągnąć poziom artysty Krisztiána, może on mieć dla ciebie odpowiednie zestawy pędzli i tekstur.

A jeśli nadal myślisz, musisz opracować własne pędzle? Jego zestaw ustawień pędzla i narzędzi zawiera także samouczek wideo na temat tworzenia własnych pędzli.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.