Wybierz odpowiednie narzędzia!

Nasz artysta tworzył te karykatury na tablecie Wacom Cintiq Companion Hybrid z nakładaniem farby Clover. “Ta androidowa aplikacja ma pewne cechy, które są zwykle znane tylko w oprogramowaniu komputerowym. Na przykład, można ustawić skróty do prawie wszystkich funkcji ekspresowych tabletu Cintiq, mówi Tuncay. Ponadto, można łączyć swoje ulubione pędzle i funkcje w tzw. koniczyny i ukryć ich interfejs by mieć więcej miejsca do pracy. “…

Autor tutorialu zauważył także, iż, reakcja na nacisk przy nakładaniu farby Clover  jest znacznie bardziej dokładna niż w innych popularnych aplikacjach”

Przeanalizuj twarze zawodnika w szczegółach!

“Messi ma romboidalny kształt głowy z centrum pod uszami. Uderzające są jego mocne kości policzkowe, jego dynamiczny uciekający nos i duże uszy. Jego dolna część twarzy, zwęża się delikatnie pod brodą – to sprawia, że kark i ramiona wydają się bardzo nieporęczne. Często wygląda na bardzo krępe i niemal tak, jakby był lekko garbaty “analizuje Tuncay.

“Robben z drugiej strony ma bardzo długą głowę i uszy które mają różne wielkości, kąt i odległość. Powyżej uszu jego głowa zwęża się – w połączeniu z silną szczęką to przesuwa w dół środek głowy “.

step1

step2

 

Rób cyfrowe szkice a detale dodawaj na warstwach! 

Na pierwszej warstwie zostaw surowy szkic. Jego rada: “Możesz użyć czerwono-brązowego kolor szkicu, bo on lepiej zniknie w otoczeniu innych kolorów.” Do pierwotnej kolorystyki, używa wielu rożnych warstw innych do cieni i jasnych miejsc. Jeśli czujesz że dobrze dajesz sobie radę z kolorami, cieniami i jasnymi miejscami możesz zrobić to wszystko w jednej warstwie”.

Tuncay często eksperymentuje z kolorami i różnymi warstwami a następnie łączy wszystkie warstwy w jedną pod koniec procesu.

W ten sposób można uzyskać płynniejsze przejścia.

step3