William Low został ilustratorem książek dla dzieci przed ponad piętnastu lat. W kilku prostych uwagach przekazuje nam co zrobić by zrobić to najlepiej.

1. Nie dziecinniej.

Możesz modyfikować swoje dzieła z myślą o dzieciach, ale nie zmienia to Twojej tożsamości jako artysty. “Ilustracje tworzone przez Ciebie powinny oddawać Ciebie. “Bądź sobą gdy tworzysz ilustracje.

2. Doceniają prostotę.

Książki dla dzieci są zwodnicze w swojej prostocie, ze słowami do rymu i prostymi obrazami. Jednakże najtrudniej jest zrobić coś dobrego i prostego a szczególnie książki dla dzieci.

3. Nie twórz książki na własną rękę.

Wielu ludzi wierzy, że mogą bez problemu napisać książkę dla dzieci, nic bardziej mylnego. Jakże wiele książek w sklepach zniechęca do ich zakupu. Czemu bo w dobrej książce ilustracje muszą współgrać ze słowami. Dopiero wtedy jest to dobra książka którą docenią najtrudniejsi recenzenci czyli dzieci.

4. Format książki.

Na rynku książki wydawcy preferują wydania 32 stronicowe, często z czarno-białymi rysunkami. Większość książek obrazkowych ma 32 strony, z czego 12 do 16 to ilustracje. Ale nie ulegaj temu, jeśli widzisz to inaczej pokaż im to i przekonaj do swojej idei. Tylko tak zaprezentujesz swoja klasę, nie ulegając sztampie.

5. Korzystaj z technologii cyfrowych.

Obrazy muszą być dostosowane do słów inaczej książka nie będzie fajna. Korzystając z technologii cyfrowej, ilustracje można zmienić w jednej chwili to coś czego nie można łatwo zrobić z papierowymi obrazami.

William Low – demonstration of technique and inspirations for his book “Machines Go To Work” from William Low on Vimeo.