Myślisz o kupieniu tabletu Wacoma komuś jako prezent na święta?

Aby pomóc Ci to zrobić, podajemy 5 rzeczy, które warto wiedzieć przy zakupie tabletu dla kogoś.

1. Dla kogo?

Po pierwsze warto jest wiedzieć, co szczęśliwy obdarowany ma zamiar zrobić z tabletem. Czy to tablet dla początkującego artysty, czy fotografa rodzinnego? Czy tablet przeznaczony jest dla hobbysty, studenta lub zawodowca? Znając odpowiedzi na te pytania można zacząć wybierać tabletArtyści, którzy szkicują lub rysują zazwyczaj chcą tablet z powierzchnią na tyle dużą, aby pomieścił ich zamaszyste ruchy. Fotografowie często wolą tablet bardziej subtelny z mniejszą powierzchnią ale bardziej precyzyjny.Ktoś kto dopiero zaczyna z rysunkiem lub fotografią w szkole lub jako hobby, będzie korzystał z tańszej linii tabletów z serii Wacom Intuos,. Ci, którzy chcą więcej inwestować wolą wyższą wydajność linii tabletu Wacom Intuos Pro. Dodatkowo, osoby zamierzające pracować z profesjonalnymi kreatywnymi zastosowaniami, w programach takich jak Adobe Photoshop czy Lightroom będą preferować tablety ekranowe Wacom Cintiq.

2. Gdzie będzie tablet używany?

Gdzie użytkownik będzie faktycznie korzystał z tabletu? Czy zamierza pracować w pokoju w akademiku z użyciem laptopa? Czy dużo podróżuje ze swoim tabletem? Tablety maja rożne rozmiary, jeśli ktoś dużo podróżuje często będzie wolał tablet w rozmiarach mobilnych jak wersja rozmiarowa M czy S lub w przypadku tabletu ekranowego model Cintiq 13HD. Jeśli jest to praca stacjonarna, większy tablet może zaoferować urok pracy na dużej powierzchni i wzrost wydajności, szczególnie w przypadku modeli z serii Cintiq.

3. Ile trzeba wydać na tablet?

Intuos Family Tablets

Rodzina tabletów Wacom Intuos oferuje wiele modeli dla użytkowników na każdym poziomie i z małym budżetem. Intuos reprezentuje linię entry-level tabletu Wacom. To doskonały wybór dla tych, którzy zaczynają z rysunkiem, szkicowaniem i cyfrową edycją zdjęć. Intuos jest w dwóch rozmiarach (małym-Small i średnim-Medium) i oferuje 1024 poziomy czułości na nacisk.
intuos_pro-pth_family_rgb_lowres
Tablet Intuos Pro jest najlepszym wyborem dla twórczych profesjonalistów. Jest oferowany w trzech różnych rozmiarach (S, M, L), z których każdy oferuje 2048 poziomów nacisku.

cintiq-family
Linia Cintiq oferuje modele o wielkości ekranu 13, 22 i 24 cale z ekranem o wysokiej rozdzielczości, z 2048 poziomami czułości nacisku, każdy z różną konfiguracją ExpressKey i dodatkowej funkcji ekranu dotykowego

4. Czy nadal potrzebują myszkę?
Pióro może zrobić wszystko, co może zrobić mysz i nawet więcej. Tablet jest urządzeniem wejściowym, który pozwala przesuwać kursor po ekranie. Ale to koniec podobieństwa między piórem i myszą. Największą zaletą tabletu firmy Wacom jest jego wrażliwe na nacisk pióro, które umożliwia użytkownikom rysowanie, malowanie i poprawianie jakości zdjęć bardzo intuicyjnie i z nowymi, nie znanymi w przypadku myszy możliwościami.Większość tabletów Wacom oferuje funkcję dotyku zwaną multi-touch jako dodatkową opcję pracy. Jest to podobne w działaniu do gładzika na laptopie, użytkownicy mogą poruszać kursorem za pomocą palca i gestów palcami bezpośrednio na powierzchni tabletu.

5. Dlaczego tablet?
Tablety działają trochę inaczej jak myszki. Zasadniczo aktywny obszar tabletu odwzorowuje w stosunku 1do1  ekran komputera. To sprawia, że umiejscowienie oraz poruszanie kursora jest znacznie łatwiejsze niż przy pomocy myszy, która często wymaga znacznie większej powierzchni pracy do dostarczanie takiego samego rezultatu. Co więcej, dzięki reakcji na nacisk, nasze piórko zachowuje się jak klasyczny ołówek, czy pędzel, co wiecej przy retuszu pozwala nam używać np. filtrów w sposób dynamiczny.Doszliśmy do końca teraz pozostał Ci już tylko wybór konkretnego modelu Wacoma, zajrzyj pod ten link, który umożliwi Ci wybór ale i dokładniejsze poznanie parametrów poszczególnych modeli a i w końcu zakup u autoryzowanego partnera Wacoma gdzie dostaniesz fakturę VAT, 2 lub 3(Cintiq) letnią gwarancję i pełne wsparcie.